Talentovaná zpěvačka Violet (Veronika Kobzanová) dlouhodobě spolupracuje s kulturním spolkem Fikyno, z.s. Zpívala na Akustických Vánocích ve Vrbně 2015, 2016 a 2017. Uzavírala s kapelou Second Chance první ročník venkovního festivalu Spolku ve Vrbně pod Pradědem s názvem Würbenthal metalfest 2017. Poskytla odpovědi pro rozhovor Fikyno a mnoho dalšího. Máme radost, že Vám můžeme sdělit že se nyní stává OFICIÁLNÍ TVÁŘI SPOLKU FIKYNO, z.s.

Pro Veroniku je muzika celoživotní láskou a důležitou součástí jejího života. Své fanoušky oslovuje krásným melodickým zpěvem, ale taky půvabem, vnitřním kouzlem a charismatem, jež vyzařuje. Ačkoliv by se na první dojem mohlo zdát, že je tvrdá rockerka, jelikož doposud zastávala v rockových či dokonce metalových kapelách post frontwoman, je v nitru citlivý člověk. Zpívání na pódiu si velmi užívá a prožívá. Fanouškům prostřednictvím prezentovaných písniček předává veškeré své emoce. Smutek, radost, lásku nebo euforií. Mimo hlavního vokálu se Veronika podílí na skládání skladeb a v minulosti se starala i o chod kapel jako manažerka, ve kterých působila, a vždy je pomohla posunout o kus dále.

S kapelou Second Chance vydala úspěšné, mnoha kritiky přijaté, album „Dotyky„. Toto česky znějící metalové CD skupině nabubnoval jeden z nejlepších bubeníků ČR Miloš Meier. Pro Akustické Vánoce ve Vrbně 2015 si SCh připravili akustický set, na němž spolupracovali s předním českým baskytaristou a producentem Richardem Scheuflerem. Následně vzniklo album „Second Chance & Richard Scheufler ACOUSTIC„, kde naplno vynikl úžasný hlas zpěvačky. Na podzim roku 2017 se cesty Veroniky a kapely rozešly. V současné době Violet postupně pracuje na tvorbě autorského repertoáru své sólové kapely Veronika&Violet, kterou by chtěla již brzy představit fanouškům

Spolupracujeme spolu již třetím rokem, ráda bych proto zdůraznila kvality a schopnosti spolku Fikyno, kterých si moc vážím. Nejprve bych chtěla poděkovat za pozvání na všechny společné akce. Za perfektní zorganizování každého koncertu, propagaci, reklamu, ubytování, komunikaci a jídlo. Za dobu své kariéry jsem zpívala na pódiích od velkých festivalů po malé kluby, proto mám velké srovnání s ostatními pořadateli. S takovým profi přístupem a organizací vrcholového managementu jsem se setkala jen výjimečně. Moc děkuji a velice ráda se budu vracet k Vám na Moravu.

Veronika je anděl se sílou pekelnou, je to živel, který lidem dává duševní energii, její emotivní zpěv to celé podtrhuje.Jakmile přijde Veronika na pódium, jakoby dorazila krásná, usměvavá a pozitivní bytost, která nás chce svými písněmi pozitivně naladit a předat nám trochu té krasy a štěstí ze svého srdce. Za to ji moc děkujeme.

I když Veronika zpívá na rockových pódiích, stále zůstává dámou. Naopak jestliže se ocitne v šatech na nějaké společenské akci, nepřestane být rockerkou. Dvě naprosto odlišné misky vah, přesto spojené, nerozdělitelné. Rovněž pokud uslyšíte z úst této výborné zpěvačky blues, jazz, šanson, rock, pop nebo jiný hudební styl, stále jde o stejnou osobu, Veronika se nezmění, jen proto že zpívá rozdílné styly. Muzika je krásná a velmi rozmanitá, natrvalo se tak zapsala do srdce Verunky. Podívejte se na nové promo fotky, které vše dokreslují. Více fotografii naleznete v galerii.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na tvorbě:

Fotografie: Fotoateliér Jana Hozová Praha
Vlasy: Salón Identita Praha
Líčení: Martina Gillová