Narodila jsem se v roce 1990 ve městě Bruntál a odmaturovala na vrbenském gymnázium v roce 2010. Přestěhovala jsem se do Prahy a už 6. rokem pracuji pro japonskou firmu (necelé tři roky z toho v Německu). Japonské kultuře se aktivně věnuji přes 8 let a v létě 2015 jsem si splnila dlouholetý sen tuhle úžasnou zemi navštívit.

Přečetla jsem několik desítek knih od nejznámějších moderních spisovatelů až po japonskou mytologii. Ale ať už čtete a sledujete, co chcete, nikdy Vás to tak neohromí jako vidět to všechno vlastníma očima teď a tady. Tahle kultura mne okouzlila nejvíc svým krásným a znělým jazykem plným emocí a historie, protože japonský jazyk je Japonsko.

Ráda bych Vám touto příležitostí přiblížila Japonsko tak, jak jej neznáte a dala vám informace, které se jen tak nedozvíte nebo nevyčtete.

Japonci jsou velice pohostinný a mírumilovný národ. Jsou nadšeni z Vašeho zájmu či návštěvy a chtějí Vám ukázat jen to nejlepší, co mohou nabídnout. Novodobé Japonsko všichni znají, jako milióny lidí na ulici a nekončící mrakodrapy. Opravdu tomu tak je? Opravdu jen všichni od rána do noci otročí v kancelářích a nemají žádný život? Mají striktní výchovu a po generace navštěvují prestižní školky, školy a univerzity? A co teprve organizovaný sňatek zvaný „Omiai“? Pamatujete si šílené módní kreace ze čtvrti Harajuku nebo svět elektroniky zvaný Akihabara?

Asi se divíte, proč najednou přeskočím k nádherným svatyním ve městě Kyouto a jeho slavnou čtvrtí gejš a maiko, Gion. To vše Vám chci přiblížit a ukázat, jak je to krásný svět uvěřitelného s neuvěřitelným.

Těším se na Vás ~~ Tereza

Kdy? 26. listopadu 2016 Kde? Obecní dům Slezan Karlovice